Szczeliwa termoizolacyjne

ess ht szczeliwo szklane ht.wm

Szczeliwo ceramiczne HT-1400, Tmax = 1400 °C

Wysokiej jakości uszczelnienie przeznaczone do pracy w bardzo wysokich temp. Do 1400°C. Dzięki zastosowaniu specjalnej przędzy glinokrzemianowej wzbogaconej cyrkonem, dodatkowo zbrojonej drucikiem ze stopu odpornego na temp. 1300°C uzyskano wyrób o niespotykanej wytrzymałości termicznej i mechanicznej. Zastosowanie szczeliwa HT-1400 polecamy wszędzie tam, gdzie szczeliwo glinokrzemianowe nie wytrzymuje obciążeń temperaturowych lub mechanicznych.

 

Specyfikacja techniczna szczeliwa ceramicznego HT-1400

ecw szczeliwo ceramiczne.wm

Szczeliwo ceramiczne zbrojone Tmax = 1200 / 800 °C

Szczeliwo plecione jest z przędzy glinokrzemianowej zbrojone drucikiem inconelowym i może pracować w temp. do 1200°C. Używane jest do uszczelniania różnego rodzaju suszarek, pieców przemysłowych, młynów węglowych, jak również do termoizolacji gorących elementów. Szczeliwo glinokrzemianowe może być także na prowadniku szklanym temperatura stosowania do 800°C.

Specyfikacja techniczna szczeliwa ceramicznego zbrojonego

ecs szczeliwo ceramiczne zbrojone z wypelnieniem szklanym.wm

Szczeliwo ceramiczne zbrojone z wypełnieniem szklanym                      Tmax = 800 °C

Szczeliwo to składa się z rdzenia z przędzy szklanej bardzo gęsto oplecionego przędzą glinokrzemianową zbrojoną inconelem. Dzięki temu powstała o wiele tańsza wersja szczeliwa ceramicznego o temperaturze stosowania do 800°C. Używane jest do uszczelniania różnego rodzaju suszarek, pieców przemysłowych, młynów węglowych, jak również do termoizolacji gorących elementów.

 

Specyfikacja techniczna szczeliwa ceramicznego zbrojonego ze szklanym wypełnieniem

ess szczeliwo szklane.wm

Szczeliwo szklane impregnowane grafitem Tmax = 500 °C

 

Szczeliwo to wykonane jest z przędzy szklanej teksturowanej i dwuetapowo impregnowane kompozycją smarną na bazie grafitu. W porównaniu ze szczeliwem szklanym uzyskano wyższą szczelność szczególnie przy stosowaniu w mediach gazowych. Najczęściej stosowane jest w przemyśle odlewniczym, hutniczym, stoczniowym i w energetyce.

Specyfikacja techniczna szczeliwa szklanego impregnowanego grafitem

esk i eck sznur w oplocie typu kemafil.wm

Szczeliwo szklane suche Tmax = 500 °C

Bardzo popularne szczeliwo używane głównie do uszczelniania komór i pieców o wysokich temperaturach. Wysoka odporność chemiczna pozwala na zastosowanie w kontakcie z większością agresywnych chemikaliów z wyjątkiem kwasu fosforowego i siarkowego oraz fluoru.

Specyfikacja techniczna szczeliwa szklanego suchego

ecw bio szczeliwo z wlokien bio tex.wm

Szczeliwo z włókien BIO-TEX zbrojone inconelem Tmax = 1200 °C

Szczeliwo produkowane jest z wysokiej jakości biorozpuszczalnych włókien ogniotrwałych przeznaczonych do stosowania w temperaturach do 1100 °C. W odróżnieniu od włókien ceramicznych materiał ten nie podlega żadnym restrykcjom higienicznym w krajach Unii Europejskiej zgodnie z notą Q dyrektywy 97/69 EC. Zastosowane włókna charakteryzują się doskonałą stabilnością termiczną i zachowują swoją oryginalną strukturę do wysokości maksymalnej temperatury stosowania. Używane jest do uszczelniania różnego rodzaju suszarek, pieców przemysłowych, młynów węglowych, jak również do termoizolacji gorących elementów.

Specyfikacja techniczna szczeliwa z włókien BIO-TEX

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt
Scroll to Top
Scroll to Top